SQUARE D TYPE 1 NF MLO SERVICE PANEL 12106793820080001 250 AMP 42-SLOT 600V

SQUARE D TYPE 1 NF MLO SERVICE PANEL 12106793820080001 250 AMP 42-SLOT 600V
$1,149.99 (USD)
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
MLO SERVICE PANEL
**REMOVED IN WORKING CONDITION, COMES WITH WARRANTY!**
**GREAT CONDITION, SEE PICTURES!**
--250 AMP // 600 VOLT // 42-SLOT // 3-PHASE // 4-WIRE--
TYPE 1 ENCLOSURE
PART#:
12106793820080001
STK#:
SP-102
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | NF |
| Condition | Used |
| Maximum Amperage | 250 A |
| Color | Gray |
| Number of Phases | 3 |
| Current Rating | 201-250 A |
| Material | Metal |
| Orientation | Vertical |
| Number of Spaces | 41-50 |
| Suitable For | Interior |
| Current Type | AC |
| Type | Main Lug Panel |
| Control Style | Switch |
| Voltage | 201-250 V |
| Number of Poles | 3 |
| Number of Circuits | 41-50 |
| Box Shape | Rectangular |
| Application | Industrial |
| Finish | Stainless Steel |













