GOULD SHAWMUT FUSE LUG 30322R 600 VAC 30 AMP 2-POLE CLASS CC FUSE COPPER ONLY

GOULD SHAWMUT FUSE LUG 30322R 600 VAC 30 AMP 2-POLE CLASS CC FUSE COPPER ONLY
$22.50 (USD)
Shipping: US $9.50 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
GOULD SHAWMUT
FUSE LUG
**REMOVED IN WORKING CONDITION, COMES WITH WARRANTY!**
**GREAT CONDITION, SEE PICTURES!**
--600 VOLT // 30 AMP // 2-POLE--
COPPER ONLY
PART#:
30322R
STK#:
LUG-341
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Gould Shawmut |
| Model | 30322R |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Type | Fuse Block |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Current Rating | 16-30 A |
| Number of Poles | 2 |
| Finish | Copper |
| Country of Origin | United States |






