(1) 400 AMP A50P400 GOULD SHAWMUT AMPTRAP FUSE 400 AMP 500 VAC TYPE 4 FORM 101

(1) 400 AMP A50P400 GOULD SHAWMUT AMPTRAP FUSE 400 AMP 500 VAC TYPE 4 FORM 101
$27.50 (USD)
Shipping: US $8.00 USPS Priority Mail®.
or
Call (260) 387-7910
Description
GOULD SHAWMUT AMPTRAP FUSE
**
GREAT SHAPE WITH WARRANTY INCLUDED ! **
400 AMP // 500 VAC
TYPE 4 FORM 101
MODEL:
A50P400
STK: FUS-18
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | GOULD SHAWMUT |
| Model | A50P400 |
| Condition | Used |
| Tripping Characteristics | Type A |
| Maximum Amperage | 400 A |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating | 400A |
| Country of Origin | United States |



