(1) JEAN MULLER HLS 2 FUSE VDE-0636/23 450 AMP 660V 120 KA **WARRANTY**

(1) JEAN MULLER HLS 2 FUSE VDE-0636/23 450 AMP 660V 120 KA **WARRANTY**
$27.50 (USD)
Shipping: US $9.50 USPS Priority Mail®.
or
Call (260) 387-7910
Description
JEAN MULLER
HLS 2 FUSE
**GOOD USED SHAPE, WARRANTY INCLUDED!**
--450 AMP // 660 VAC //120 KA--
MODEL: VDE-0636/23
STK: MEC-82
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
DRUMMOND INDUSTRIES
260-387-7910 SHOP
260-348-5550 CELL
Specifications
| Manufacturer | JEAN MULLER |
| Model | VDE-0636/23 |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Type | Electrical Fuse |
| Maximum Amperage | 450 A |
| Voltage | 660 V |
| Current Rating | 401-450 A |
| Number of Poles | 1 |
| Application | Industrial |





