JEAN MULLER (1) HLS 2 FUSE 450 AMP 690V 100 KA R2186400 VDE636 **WARRANTY**

JEAN MULLER (1) HLS 2 FUSE 450 AMP 690V 100 KA R2186400 VDE636 **WARRANTY**
$54.50 (USD)
Shipping: US $9.50 USPS Priority Mail®.
or
Call (260) 387-7910
Description
JEAN MULLER (1) HLS 2 FUSE
**GOOD USED SHAPE, WARRANTY INCLUDED!**
*HIGHER QUALITY PICTURES CAN BE PROVIDED UPON REQUEST!*
*PICTURES ARE FROM YEARS AGO*
450 AMP // 690VAC
MODEL: VDE636 // R2186400
STK: MEC-81
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | JEAN MULLER |
| Model | R2186400, VDE636 |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Type | Electrical Fuse |
| Maximum Amperage | 450 A |
| Voltage | 690 V |
| Current Rating | 401-450 A |
| Number of Poles | 1 |
| Application | Industrial |
| Country of Origin | France |






