FAST CONTACTOR CON3030V120 600V 30A COIL: 120V **WARRANTY INCLUDED**

FAST CONTACTOR CON3030V120 600V 30A COIL: 120V **WARRANTY INCLUDED**
$42.50 (USD)
Shipping: US $12.50 UPS Ground Saver.
or
Call (260) 387-7910
Description
FAST
CONTACTOR
**REMOVED IN WORKING CONDITION! 30 DAY WARRANTY INCLUDED!**
**HIGHER QUALITY PICTURES CAN BE PROVIDED UPON REQUEST!**
--600 VOLT // 30 AMP // 20HP--
COIL: 120V
P/N:
CON3030V120
STK #
CMI-111
WE ARE ONE OF THE NATIONS
LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED
INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1
SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING
WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR
EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR
PRODUCTS
(
UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL
ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | FAST |
| Model | CON3030V120 |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Type | Definite Purpose Contactor |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Contact Configuration | 3PST-NO |
| Coil Voltage | 120 V |
| Current Rating | 30 A |
| Country of Origin | China |





