NIB SQUARE D I-LINE FUSIBLE BUSSWAY UNIT PQ3620G 200 AMP 600 VAC 3-POLE 3-WIRE

NIB SQUARE D I-LINE FUSIBLE BUSSWAY UNIT PQ3620G 200 AMP 600 VAC 3-POLE 3-WIRE
$1,949.99 (USD)
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
I-LINE BUSSWAY SWITCH
**NEW OPEN BOX, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--200 AMP
// 600
VAC // 3-POLE // 3-WIRE // 3-PHASE
--
W/ 3 LLSRK200 FUSES
CAT# PQ3620G
STK # BU-26
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | Pq3620g |
| Condition | New |
| Mounting Style | I-Line |
| Maximum Amperage | 200 A |
| Number of Positions | 2 |
| Current Rating | 151-200 A |
| Number of Phases | 3 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Number of Ports | 3 |
| Voltage | 551-600 V |
| Number of Poles | 3 |
| Country of Origin | United States |











