HEINEMANN BREAKER CF6-Z1-73 CF6-G8-DU 70 AMP TRIP 240 VAC HH83XE664A

HEINEMANN BREAKER CF6-Z1-73 CF6-G8-DU 70 AMP TRIP 240 VAC HH83XE664A
$75 (USD)
Shipping: US $22.00 USPS Priority Mail Medium Flat Rate Box®.
or
Call (260) 387-7910
Description
AIRPAX
CIRCUIT BREAKER
CAT# HH83XE664A
--70 AMP // 240 VAC
--
USD CONDITION, WITH WARRANTY INCLUDED!!
CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!
STK # BAP-41
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Heinemann |
| Model | HH83XE664A |
| Condition | Used |
| Poles | 3 |
| Amperage Rating | 70 |
| Voltage Rating | 240 VAC |
| Number of Outlets | 3 |
| Current Rating | 70 A |
| Maximum Amperage | 70 A |
| Current Type | AC |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage | 240 VAC |









