WESTINGHOUSE CIRCUIT BREAKER LC3600F 600 AMP 600 VAC 3-POLE **WARRANTY**

WESTINGHOUSE CIRCUIT BREAKER LC3600F 600 AMP 600 VAC 3-POLE **WARRANTY**
$364.99 (USD)
Shipping: US $32.00 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
WESTINGHOUSE
CIRCUIT BREAKER
**REMOVED IN WORKING CONDITION! 30 DAY WARRANTY INCLUDED!**
**HIGHER QUALITY PICTURES CAN BE PROVIDED ON REQUEST!**
--600 AMP // 600 VAC // 3-POLE--
CAT:
LC3600F
STK#:
BCH-162
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Westinghouse |
| Model | LC3600F |
| Condition | Used |
| Operation Method | On/Off |
| Type | Main Breaker |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 600 A |
| Contact Configuration | Triple Pole Single Throw (3PST) |
| Voltage | 551-600 V |
| Current Rating | 600 A |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Poles | 3 |
| Country of Origin | United States |









