GE MOLDED CASE SWITCH TJK626Y600 600 AMP 600 VAC 2-POLE **WARRANTY**

GE MOLDED CASE SWITCH TJK626Y600 600 AMP 600 VAC 2-POLE **WARRANTY**
$350 (USD)
Shipping: US $22.00 USPS Priority Mail Medium Flat Rate Box®.
or
Call (260) 387-7910
Description
GENERAL ELECTRIC
CIRCUIT BREAKER
**USED CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--600
AMP
/// 600
VAC /// 2-POLE
--
WITH AUXILIARY SWITCH AND SHUNT TRIP
CAT# TJK626Y600
STK # BGE-83
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | GE |
| Model | TJK626Y600 |
| Condition | Used |
| Control Style | Switch |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 600 A |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage | 551-600 V |
| Current Rating | 501-600 A |
| Number of Poles | 3 |
| Country of Origin | United States |





