3000 A SQUARE D MERLIN GERIN MASTERPACT BREAKER STATIONARY ASSEMBLY MP30 CRADLE

3000 A SQUARE D MERLIN GERIN MASTERPACT BREAKER STATIONARY ASSEMBLY MP30 CRADLE
$1,150 (USD)
Shipping: US $199.50 Flat Rate Freight.
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D MASTERPACT // MERLIN GERIN
CIRCUIT BREAKER STATIONARY ASSEMBLY
CHASSIS // CRADLE
**GREAT CONDITION, COMES WITH WARRANTY
CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE**
FRAME SIZE:
MP30
//
MAX AMP:
3000 AMP
COMES WITH ENGAGE / DISENGAGE TOOL
STK:
BSD-244
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Merlin Gerin |
| Model | MP30 |
| Condition | Used |
| Current Rating | 3000 A |
| Amperage Rating | 3000 |
| Voltage Rating | 480 V |
| Nominal Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Country of Origin | United States |











