SIEMENS BREAKER MOUNT PL9699 PC5666 PLUG-IN ADAPTER 1200 AMP 600 VAC

SIEMENS BREAKER MOUNT PL9699 PC5666 PLUG-IN ADAPTER 1200 AMP 600 VAC
$274.95 (USD)
Shipping: US $28.00 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
SIEMENS
MOUNT / PLUG IN ADAPTER
**USED CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--1200 AMP // 600 VAC--
CAT#
PC5666 / PL9699
STK#
BSM-96
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Siemens |
| Model | PC5666 |
| Condition | Used |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 1200 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Current Rating | 1200 A |
| Application | Industrial |
| Country of Origin | United States |








