STRUTHERS DUNN RELAY WITH DUNCO BASE! 219BBXP 24 VDC COIL 120V 10 AMP

STRUTHERS DUNN RELAY WITH DUNCO BASE! 219BBXP 24 VDC COIL 120V 10 AMP
$27.50 (USD)
Shipping: US $8.50 USPS Priority Mail®.
or
Call (260) 387-7910
Description
STRUTHERS DUNN RELAY WITH DUNCO BASE!
--120 VAC // 10 AMP--
24 VDC COIL
MODEL: 219BBXP
STK: CHB-230
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Struthers-Dunn |
| Model | 219BBXP |
| Condition | New |
| Type | Power Relay |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 10 A |
| Coil Voltage | 21-30 V |
| Current Rating | 1-10 A |
| Application | Industrial |
| Country of Origin | United States |






