0.050 (50 VA) HONEYWELL CONTROL TRANSFORMER 120 208 240 VAC TO 24 V AT150F 1022

0.050 (50 VA) HONEYWELL CONTROL TRANSFORMER 120 208 240 VAC TO 24 V AT150F 1022
$18.50 (USD)
Shipping: US $8.50 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
HONEYWELL
CONTROL TRANSFORMER
0.050 (50 VA)
120/208/240 VAC PRIMARY // 24 VAC SECONDARY
GREAT CONDITION, COMES WITH WARRANTY INCLUDED,
CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE !
CAT NO.:
AT150F 1022
STK#
TRANS-184
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Honeywell |
| Model | AT150F 1022 |
| Condition | Used |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Power Rating | 50 VA |
| Type | CONTROL Transformer |
| Primary Voltage Rating (AC) | 120/208/240 V |
| Number of Phases | 1 |
| Secondary Voltage Rating (AC) | 24 V |
| Country of Origin | Mexico |








