PACKARD ELECTRONICS TRANSFORMER BE122775GEK 50 VA PRI: 120-240 VAC SEC: 24 VAC

PACKARD ELECTRONICS TRANSFORMER BE122775GEK 50 VA PRI: 120-240 VAC SEC: 24 VAC
$22.50 (USD)
Shipping: US $12.00 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
PACKARD ELECTRONICS
50 VA
GENERAL PURPOSE TRANSFORMER
--120-240 VAC PRIMARY--
--24 VAC SECONDARY--
GREAT CONDITION, COMES WITH WARRANTY INCLUDED,
CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE !
CAT NO.:
PM44450
STK#
TRANS-276
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Packard |
| Model | PM44450 |
| Condition | Used |
| Power Rating | 50 VA |
| Primary Voltage Rating (AC) | 120/240 V |
| Type | Power Transformer |
| Current Conversion | AC to AC |
| Number of Phases | 3 |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Secondary Voltage Rating (AC) | 24 V |
| Country of Origin | United States |







