ETE TRANSFORMER 4000Y01C02B42 PRI: 120 V SEC: 24 V 20 VA CLASS 2 **WARRANTY**

ETE TRANSFORMER 4000Y01C02B42 PRI: 120 V SEC: 24 V 20 VA CLASS 2 **WARRANTY**
$25 (USD)
Shipping: US $12.00Ā USPS Ground AdvantageĀ®.
or
Call (260) 387-7910
Description
ETE
CONTROL TRANSFORMER
--PRI: 120 V // SEC: 24 V 20 VA // 50/60 HZ--
**COMES WITH WARRANTY INCLUDED**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!**
CAT NO.:
4000Y01C02B42
STK#
TRANS-303
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | ETE |
| Model | 4000Y01C02B42 |
| Condition | Used |
| Power Rating | 20 VA |
| Primary Voltage Rating (AC) | 120 V |
| Type | Power Transformer |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Secondary Voltage Rating (AC) | 24 V |
| Country of Origin | China |






