ACME TRANSFORMER TA-2-81326 350 VA PRI: 480V SEC: 24V 50/60 HZ **WARRANTY**

ACME TRANSFORMER TA-2-81326 350 VA PRI: 480V SEC: 24V 50/60 HZ **WARRANTY**
$124.95 (USD)
Shipping: US $28.00 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
ACME
TRANSFORMER
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--350 VA // THREE PHASE--
--PRI: 480 VAC // SEC: 24 VAC--
CAT# TA-2-81326
STK # TRANS-384
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Acme |
| Model | TA-2-81326 |
| Condition | Used |
| Power Rating | 350 VA |
| Primary Voltage Rating (AC) | 480 V |
| Type | Power Transformer |
| Number of Phases | 3 |
| Secondary Voltage Rating (AC) | 24 V |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Country of Origin | United States |





