EATON GENERAL PURPOSE RELAY D3RF2A 3-4154-0003A

EATON GENERAL PURPOSE RELAY D3RF2A 3-4154-0003A
$22 (USD)
Shipping: US $9.50 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
EATON
GENERAL PURPOSE RELAY
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--10 AMP // 277 VAC // 1 HP--
COIL: 120 VAC
CAT# D3RF2A // 3-4154-0003A
STK # RE-629
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Eaton |
| Model | D3RF2A, 3-4154-0003A |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Type | Power Relay |
| Maximum Amperage | 10 A |
| Coil Voltage | 101-150 V |
| Application | Commercial, Industrial |
| Suitable For | Interior |









