SQUARE D QMB SAFETY DISCONNECT SWITCH QMB324W 200 AMP 240 VAC 3-POLE TYPE 1 ENCL

SQUARE D QMB SAFETY DISCONNECT SWITCH QMB324W 200 AMP 240 VAC 3-POLE TYPE 1 ENCL
$227.50 (USD)
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
QMB SAFETY DISCONNECT
**REMOVED IN WORKING CONDITION, COMES WITH WARRANTY!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE**
--200 AMP // 240 VAC // 3-POLE--
TYPE 1 INDOOR ENCLOSURE
PART #: QMB324W
STK #
SDSQ-116
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | QMB324W |
| Condition | Used |
| Mounting Style | Panel |
| Operation Method | On/Off |
| Type | Disconnector |
| Current Type | AC |
| Control Style | Switch |
| Maximum Amperage | 200 A |
| Voltage | 240 V |
| Current Rating | 151-200 A |
| Number of Poles | 3 |
| Country of Origin | United States |







