SQUARE D QMB BRANCH SAFETY SWITCH QMB-364W 200 AMP 3-POLE 600 VAC 150 HP

SQUARE D QMB BRANCH SAFETY SWITCH QMB-364W 200 AMP 3-POLE 600 VAC 150 HP
$347.50 (USD)
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
QMB SAFETY SWITCH
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY INCLUDED**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE**
--600 VAC // 200 AMP // 150 HP // 3-POLE // 3-PHASE--
PART #: QMB-364W
STK #
SDSQ-106
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | QMB-364W |
| Condition | Used |
| Operation Method | On/Off |
| Type | Disconnector |
| Current Type | AC/DC |
| Maximum Amperage | 200 A |
| Current Rating | 151-200 A |
| Country of Origin | United States |





