EATON POW-R-LINE MAIN SERVICE PANEL PRL1A EZB2036R 100 AMP 240/120 VAC 1 PHASE

EATON POW-R-LINE MAIN SERVICE PANEL PRL1A EZB2036R 100 AMP 240/120 VAC 1 PHASE
$714.95 (USD)
or
Call (260) 387-7910
Description
EATON
MAIN SERVICE PANEL
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY INCLUDED**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE**
--SINGLE PHASE // 3-WIRE // 100 AMP // 240/120 VAC--
PART #: EZB2036R // PRL1A
STK #
SP-39
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Eaton |
| Model | EZB2036R |
| Condition | Used |
| Current Type | AC/DC |
| Maximum Amperage | 100 A |
| Color | Gray |
| Voltage | 240/120 V |
| Current Rating | 91-100 A |
| Number of Circuits | 18 |
| Box Shape | Rectangular |









