SQUARE D NQOD FRAME SERVICE PANEL 250 AMP 208/120 VOLT 30-SLOT 3-PHASE TYPE 1

SQUARE D NQOD FRAME SERVICE PANEL 250 AMP 208/120 VOLT 30-SLOT 3-PHASE TYPE 1
$999.99 (USD)
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
NQOD FRAME SERVICE PANEL
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY INCLUDED**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE**
--250 AMP // 208/120 VOLT // 30-SLOT // 3-POLE // 4-WIRE--
W/ NC50VS DOOR
PART #: NQ12265484990020001
STK #
SP-27
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | NQ12265484990020001 |
| Condition | Used |
| Type | Fuse Panel |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 250 A |
| Voltage | 208/120 V |
| Color | Gray |
| Current Rating | 250 A |
| Box Shape | Rectangular |
| Suitable For | Interior, Wall |
| Country of Origin | United States |













