EATON POW-R-STOCK SERVICE PANEL EZB2042RBS PRL2A 208/120 VOLT 225 AMP 42-CIRCUIT

EATON POW-R-STOCK SERVICE PANEL EZB2042RBS PRL2A 208/120 VOLT 225 AMP 42-CIRCUIT
$999.99 (USD)
or
Call (260) 387-7910
Description
EATON
SERVICE PANEL
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY INCLUDED**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE**
--225 AMP // 208/120 VOLT // 42-SLOT // 3-POLE // 4-WIRE--
PART #: PRL2A // EZB2042RBS
STK #
SP-28
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Eaton |
| Model | EZB2042RBS |
| Condition | Used |
| Type | Fuse Panel |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 225 A |
| Voltage | 208/120 V |
| Color | Gray |
| Current Rating | 225 A |
| Box Shape | Rectangular |
| Suitable For | Interior, Wall |
| Country of Origin | United States |












