PREMIUM S.A. DC TO DC CONVERTER CJ-120 115 VDC TO 24 VDC **WARRANTY**

PREMIUM S.A. DC TO DC CONVERTER CJ-120 115 VDC TO 24 VDC **WARRANTY**
$97.50 (USD)
Shipping: US $16.00 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
PREMIUM
DC TO DC CONVERTER
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--INPUT: 115 VDC // OUTPUT: 24 VDC @ 5 AMP
--
CAT# CJ-120
STK # PLC-469
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | PREMIUM |
| Model | CJ-120 |
| Condition | Used |
| Nominal Voltage Rating (DC) | 115 VDC |
| Output Voltage Rating (AC) | 24 V |
| Nominal Current Rating | 5 A |
| Output Voltage Rating (DC) | 24 V |
| Country of Origin | China |





