GENERAL ELECTRIC POWER SUPPLY UNIT PLPS3G01 36-72 VDC 3-6 AMP PG418

GENERAL ELECTRIC POWER SUPPLY UNIT PLPS3G01 36-72 VDC 3-6 AMP PG418
$749.95 (USD)
Shipping: US $19.50 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
GENERAL ELECTRIC
POWER SUPPLY
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--30-72 VDC // 3-6 AMP--
CAT# PLPS3G01
STK#: PLC-685
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | GENERAL ELECTRIC |
| Model | ICM450A |
| Condition | Used |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Nominal Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Nominal Current Rating | 6 A |
| Output Voltage Rating (DC) | 72 V |
| Installation Area | Indoor |







