BEHLMAN PURE SINE WAVE INVERTER S600-148 INPUT: 48 VDC OUTPUT: 110 VAC 600W

BEHLMAN PURE SINE WAVE INVERTER S600-148 INPUT: 48 VDC OUTPUT: 110 VAC 600W
$214.99 (USD)
Shipping: US $18.50 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
CEI / BEHLMAN
PURE SINE WAVE INVERTER
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--INPUT: 42-60 VDC @ 17 AMP--
--OUTPUT: 110 VAC @ 600 WATT--
CAT# S-600-148 // PSW4860
STK # PLC-674
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | BEHLMAN |
| Model | S600-148 |
| Condition | Used |
| Type | Pure Sine Inverter |
| Input Voltage | 48V |
| Features | DC/AC |
| RMS Power | 600W |
| Output Voltage | 110V |
| UPC | N/A |







