GOULD SHAWMUT 2-POLE FUSE HOLDER 600 VOLT 30 AMP FOR H OR K TYPE FUSES

GOULD SHAWMUT 2-POLE FUSE HOLDER 600 VOLT 30 AMP FOR H OR K TYPE FUSES
$12.50 (USD)
Shipping: US $9.00 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
GOULD SHAWMUT
FUSE HOLDER
**REMOVED IN WORKING CONDITION!**
**30 DAY WARRANTY INCLUDED!**
--600 VOLT // 30 AMP // TYPE H/K FUSES--
CAT#:
60307
STK#:
LUG-303
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Gould Shawmut |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Type | Fuse Block |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Current Rating | 30 A |
| Application | Industrial |
| Country of Origin | United States |









