BUSSMANN FUSE HOLDER BC6032SQ 3-POLE 600 VAC 30 AMP CLASS CC CC60030-2SQ

BUSSMANN FUSE HOLDER BC6032SQ 3-POLE 600 VAC 30 AMP CLASS CC CC60030-2SQ
$13.50 (USD)
Shipping: US $9.00 UPS Ground.
or
Call (260) 387-7910
Description
BUSSMANN
FUSE HOLDER
**REMOVED IN WORKING CONDITION!**
**30 DAY WARRANTY INCLUDED!**
--600 VAC // 30 AMP // 3-POLE--
--CLASS: CC--
CAT#: BC6032SQ
STK#: LUG-299
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Bussmann |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Current Rating | 16-30 A |
| Material | ABS/Plastic |
| Application | Industrial |






