MARATHON FUSE HOLDER R6F100A3B 3-POLE 600 VOLT 100 AMP FOR CLASS H FUSE

MARATHON FUSE HOLDER R6F100A3B 3-POLE 600 VOLT 100 AMP FOR CLASS H FUSE
$32.50 (USD)
Shipping: US $9.50 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
MARATHON
FUSE HOLDER
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--600 VOLT // 100 AMP // 3-POLE--
CLASS H FUSES
CAT# R6G100A3B
STK # FUS-325
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Marathon |
| Model | R6F100A3B |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Type | Fuse Holder |
| Maximum Amperage | 100 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Current Rating | 100 A |
| Number of Poles | 3 |
| Country of Origin | United States |




