EATON BUSSMANN SQUARE BODY FUSE 170M3464 700 VAC 160 AMP *WARRANTY*

EATON BUSSMANN SQUARE BODY FUSE 170M3464 700 VAC 160 AMP *WARRANTY*
$64.99 (USD)
Shipping: US $9.50 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
BUSSMANN
SQUARE BODY FUSE
**REMOVED IN WORKING CONDITION, 30 DAY WARRANTY INCLUDED!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--700 VAC // 160 AMP-
-
CAT#:
170M3464
STK#:
FUS-377
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Bussmann |
| Model | 170M3464 |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Type | Electrical Fuse |
| Maximum Amperage | 160 A |
| Voltage | 700 V |
| Current Rating | 160 A |
| Number of Poles | 1 |
| Application | Industrial |
| Country of Origin | United States |





