WESTINGHOUSE CLE-1 FUSE 200E AMP 4.8 KV 310C095G18 50/60 HZ **WARRANTY**

WESTINGHOUSE CLE-1 FUSE 200E AMP 4.8 KV 310C095G18 50/60 HZ **WARRANTY**
$127.50 (USD)
Shipping: US $16.00 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
WESTINGHOUSE
CLE-1 FUSE
**REMOVED IN WORKING CONDITION!**
**30 DAY WARRANTY INCLUDED!**
--200E AMP // 4.8 KV // 50/60 HZ--
MODEL: 310C095G18
STK: SQ-61
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | WESTINGHOUSE |
| Model | 310C095G18 |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Type | Electrical Fuse |
| Maximum Amperage | 200 A |
| Voltage | Greater Than 1000 V |
| Current Rating | 151-200 A |
| Number of Poles | 1 |
| Application | Industrial |
| Suitable For | Interior |
| Country of Origin | United States |




