COMAIR ROTRON MAJOR COOLING FAN MR2B3 115 VAC 0.27/0.26 AMP 30/31 WATT 50/60 HZ

COMAIR ROTRON MAJOR COOLING FAN MR2B3 115 VAC 0.27/0.26 AMP 30/31 WATT 50/60 HZ
$32.50 (USD)
Shipping: US $18.50 UPS Ground Saver.
or
Call (260) 387-7910
Description
COMAIR ROTRON
CARAVEL EXHAUST FAN
**REMOVED IN WORKING CONDITION, COMES WITH WARRANTY!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE**
--115 VAC // 0.26/0.27 AMP // 50/60 HZ
--
PART#:
MR2B3
STK#:
FAN-107
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Comair Rotron |
| Model | MR2B3 |
| Condition | Used |
| Series | MAJOR |
| Type | Axial Fan |
| Shape | Round |
| Voltage Rating | 115 V |
| Color | Black |
| Current Rating | 0.26/0.27 A |
| Maximum Operating Temperature | 85 °C (185 °F) |
| Material | Metal |
| Country of Origin | United States |




