NIB COMAIR ROTRON FAN CL2L2 115 VAC 0.88/1.0 AMP 10" 50/60 HZ CARAVEL

No longer available
NIB COMAIR ROTRON FAN CL2L2 115 VAC 0.88/1.0 AMP 10" 50/60 HZ CARAVEL
$164.99 (USD)
Shipping: US $24.00 UPS Ground Saver.
Description
COMAIR ROTRON
CARAVEL EXHAUST FAN
**NEW OPEN BOX, COMES WITH WARRANTY!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE**
--115 VAC // 0.88-1.0 AMP // 50/60 HZ
--
PART#:
CL2L2
STK#:
FAN-106
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Comair Rotron |
| Model | CL2L2 |
| Condition | New |
| Series | CARAVEL |
| Type | Axial Fan |
| Shape | Round |
| Voltage Rating | 115 V |
| Color | Black |
| Current Rating | 1 A |
| Maximum Operating Temperature | 85 °C (185 °F) |
| Material | Aluminum |
| Country of Origin | United States |






