SQUARE D 30 AMP 600 VOLT NON-FUSIBLE DISCONNECT HU361 SAFETY SWITCH

SQUARE D 30 AMP 600 VOLT NON-FUSIBLE DISCONNECT HU361 SAFETY SWITCH
$25 (USD)
Shipping: US $25.00 FedEx Ground / FedEx Home Delivery®.
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D NON-FUSIBLE DISCONNECT
30 AMPS
600 VOLTS
NON-FUSIBLE
3 POLE
CAT# HU361
STK:
SDSQ-85
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | HU361 |
| Condition | Used |
| Current Rating | 0-30 A |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Type | Load Break Switch |
| Voltage | 600 V |
| Country of Origin | United States |




