HOFFMAN TYPE 12, 13 ENCLOSURE A-303008LP 30" X 8" X 30" **WARRANTY**

HOFFMAN TYPE 12, 13 ENCLOSURE A-303008LP 30" X 8" X 30" **WARRANTY**
$265 (USD)
Shipping: US $165.00 Flat Rate Freight.
or
Call (260) 387-7910
Description
HOFFMAN
TYPE 12, 13 ENCLOSURE
**REMOVED IN WORKING CONDITION, SEE PICTURES! 30 DAY WARRANTY**
CAT#: A-303008LP
--30" X 30"
X 8"
--
STK # ENCL-38
WE ARE ONE OF THE NATIONS
LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED
INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1
SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING
WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR
EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR
PRODUCTS
(
UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL
ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Hoffman |
| Model | A-303008LP |
| Condition | Used |
| Color | Gray |
| Item Length | 30 in |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Suitable For | Wall |
| Type | Enclosure |
| Item Height | 30 in |
| Number in Pack | 1 |
| Box Shape | Rectangular |
| Application | Industrial |
| Finish | POWDER COATED |
| Item Width | 8 in |
| Country of Origin | United States |











