WESTINGHOUSE GROUND FAULT SENSOR 2149A32H05 50:5 600V 50-400 HZ

WESTINGHOUSE GROUND FAULT SENSOR 2149A32H05 50:5 600V 50-400 HZ
$67.50 (USD)
Shipping: US $14.00 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
WESTINHOUSE
GROUND FAULT SENSOR
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--50:5 // 600 VOLT // 50-400 HZ
--
CAT# 2149A32H05
STK#: CT-330
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Westinghouse |
| Model | 2149A32H05 |
| Condition | Used |
| Primary Voltage Rating (AC) | 600 V |
| Minimum Operating Frequency | 50 Hz |
| Current Conversion | AC to AC |
| Termination Style | Screw |
| Number of Phases | 1 |
| Maximum Operating Frequency | 400 Hz |
| Turns Ratio | 300:5 |
| Country of Origin | United States |




