LIEBERT CPNTACTOR XMC0-253-EC01P 123273P1 3-POLE 25 AMP 600 VAC COIL: 24 VAC

LIEBERT CPNTACTOR XMC0-253-EC01P 123273P1 3-POLE 25 AMP 600 VAC COIL: 24 VAC
$27.50 (USD)
Shipping: US $12.00 FedEx Ground / FedEx Home Delivery®.
or
Call (260) 387-7910
Description
LIEBERT
CONTACTOR
**GREAT SHAPE WITH WARRANTY**
**READ DESCRIPTION, SEE PICTURES**
--25 AMP // 600V //
3 POLE--
COIL: 120V
CAT#: XMC0-253-EC01P // 123273P1
STK: CMI-280
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM
Specifications
| Manufacturer | LIEBERT |
| Model | XMC0-253-EC01P, 123273P1 |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 25 A |
| Number of Phases | 3 |
| Current Rating | 25 A |
| Coil Voltage | 120 V |
| Number of Poles | 3-Pole |





