COPELAND CONTACTOR 012-3030-00 15HP 30A 40A/RES **WARRANTY INCLUDED**

COPELAND CONTACTOR 012-3030-00 15HP 30A 40A/RES **WARRANTY INCLUDED**
$19.95 (USD)
Shipping: US $8.00 USPS Priority Mail®.
or
Call (260) 387-7910
Description
COPELAND CONTACTOR
P/N: 012-3030-00
WARRANTY INCLUDED WITH PURCHASE
GREAT USED CONDITION
STK # CMI-120
WE ARE ONE OF THE NATIONS
LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED
INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1
SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING
WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR
EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR
PRODUCTS
(
UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL
ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | COPELAND |
| Model | 012-3030-00 |
| Condition | Used |
| Resistive Full Load | 40 A |
| Modified Item | No |
| Custom Bundle | No |
| Inductive Full Load | 40 A |
| Number of Poles | 3 POLE |
| Full Load Amperage Rating | 30 A |
| Coil Volts | 104V/120V |
| Non-Domestic Product | No |
| Country of Origin | United States |







