LOT OF 2 BUSSMANN FUSE HOLDER CHCC 600 VOLT 30A 50/60 HZ 3-POLE CLASS CC FUSES

LOT OF 2 BUSSMANN FUSE HOLDER CHCC 600 VOLT 30A 50/60 HZ 3-POLE CLASS CC FUSES
$19.95 (USD)
Shipping: US $9.50 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
BUSSMANN
LOT OF 2 FUSE HOLDER
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--3-POLE // 600 VAC // 30 AMP--
--CLASS CC FUSES--
CAT# CHCC
STK # FUS-291
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Bussmann |
| Model | CHCC |
| Condition | Used |
| Type | Fuse Holder |
| Maximum Amperage | 30 A |
| Voltage | 600 V |
| Color | Gray |
| Current Rating | 30 A |





