TELEMECANIQUE CONTACTOR CA2-DN31 600 VAC 10 AMP COIL: 120V **WARRANTY**

TELEMECANIQUE CONTACTOR CA2-DN31 600 VAC 10 AMP COIL: 120V **WARRANTY**
$19.95 (USD)
Shipping: US $10.00 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
TELEMECANIQUE
CONTACTOR
**GREAT SHAPE WITH WARRANTY**
**READ DESCRIPTION, SEE PICTURES**
--10 AMP // 600 VOLT // 10 HP--
CAT: CA2-DN31
STK#: CSQ-108
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Telemecanique |
| Model | CA2-DN31 |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Type | Definite Purpose Contactor |
| Maximum Amperage | 10 A |
| Number of Phases | 3 |
| Current Rating | 10 A |
| Coil Voltage | 120 V |
| Number of Poles | 3-Pole |







