LOT OF 4 ABB CONTACTOR 21 AMP 600 VAC 110-120V COIL 7.5 HP MODEL: A9-30-01

LOT OF 4 ABB CONTACTOR 21 AMP 600 VAC 110-120V COIL 7.5 HP MODEL: A9-30-01
$59.99 (USD)
Shipping: US $16.50 USPS Priority Mail Small Flat Rate Box.
or
Call (260) 387-7910
Description
ABB CONTACTOR
LOT OF 4
** GREAT SHAPE WITH WARRANTY ! BUY QUANTITY WITH CONFIDENCE ! **
--21 AMP // 600 VAC // 110-120V COIL //
7.5 HP MAX--
COIL: 110/120 VAC
MODEL: A9-30-01
STK: MEC-51
WE ARE ONE OF THE NATIONS
LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED
INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1
SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING
WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR
EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR
PRODUCTS
(
UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL
ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | ABB |
| Model | A9-30-01 |
| Condition | Used |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 25 A |
| Horsepower | 7.5 HP |
| Current Rating | 21 A |
| Coil Voltage | 110/120 V |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Poles | 3 |
| Country of Origin | Germany |







