CUTLER-HAMMER CONTACTOR 120A 600V C832JN3 SERIES B1 **WARRANTY INCLUDED**

CUTLER-HAMMER CONTACTOR 120A 600V C832JN3 SERIES B1 **WARRANTY INCLUDED**
$89.95 (USD)
Shipping: US $18.00 FedEx Ground / FedEx Home Delivery®.
or
Call (260) 387-7910
Description
CUTLER HAMMER
CONTACTOR SERIES B1
**USED CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--120 AMP // 600V // 3 POLE--
COIL: 110/120 VOLT
MODEL:
C832JN3
STK:
CCH-55
WE ARE ONE OF THE NATIONS
LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED
INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1
SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING
WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR
EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR
EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE
LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Cutler-Hammer |
| Model | C832JN3 |
| Condition | Used |
| Maximum Amperage | 120 A |
| Current Rating | 120 A |
| Coil Voltage | 120 V |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Poles | 3-Pole |






