SQUARE D CIRCUIT BREAKER KAL361251380 125 AMP 600V 3-POLE W/ AUXILIARY & SHUNT

SQUARE D CIRCUIT BREAKER KAL361251380 125 AMP 600V 3-POLE W/ AUXILIARY & SHUNT
$189.95 (USD)
Shipping: US $19.50 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
CIRCUIT BREAKER
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**TOP RIGHT CORNER CHIPPED, CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--125 AMP // 600 VAC // 3-POLE
--
W/ AUXILIARY SWITCH & SHUNT TRIP
CAT# KAL361251380
STK # BSD-501
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | KAL361251380 |
| Condition | Used |
| Number of Throws | 1 |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 125 A |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage | 551-600 V |
| Number of Phases | 3 |
| Current Rating | 125 A |
| Number of Poles | 3 |
| Country of Origin | United States |









