200 AMP CUTLER HAMMER CONTACTOR C825KN10 600 VAC 3 PHASE COIL: 120V **WARRANTY**

200 AMP CUTLER HAMMER CONTACTOR C825KN10 600 VAC 3 PHASE COIL: 120V **WARRANTY**
$264.95 (USD)
Shipping: US $24.00 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
CUTLER HAMMER
CONTACTOR
**WARRANTY INCLUDED**
--200 AMP // 600 VAC // 3-POLE // 3-PHASE--
**GREAT CONDITION**
COIL HAS BEEN TESTED!
CAT#: C825KN10
STK: CCH-262
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Cutler-Hammer |
| Model | C825KN10 |
| Condition | Used |
| Maximum Amperage | 200 A |
| Current Rating | 200 A |
| Coil Voltage | 120 V |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Poles | 3 |
| Country of Origin | United States |






