1200 AMP SQUARE D MP12H1 MASTERPACT BREAKER 3P 600V STR58U 54750 TRIP 240 480

1200 AMP SQUARE D MP12H1 MASTERPACT BREAKER 3P 600V STR58U 54750 TRIP 240 480
$1,795 (USD)
Shipping: US $199.50 Flat Rate Freight.
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
MASTERPACT CIRCUIT BREAKER
MP12H1
// 1200 AMP
STR58U 54750 TRIP
3 POLE // 600 480 240 VAC
**GREAT CONDITION, COMES WITH WARRANTY
CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE**
STK:
BSD-237
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS ( UNLESS OTHERWISE NOTED ) THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | MP12H1 |
| Condition | Used |
| Voltage Rating | 600V |
| Nominal Voltage Rating (AC) | 480 V |
| Number of Poles | 3 |
| Amperage Rating | 1200 |
| Poles | 3 |
| Current Rating | 1200 A |
| Country of Origin | United States |










