WESTINGHOUSE CIRCUIT BREAKER 15 AMP 600 V 3 POLE MCP03150 W/ EL3015R

WESTINGHOUSE CIRCUIT BREAKER 15 AMP 600 V 3 POLE MCP03150 W/ EL3015R
$62.50 (USD)
Shipping: US $16.00 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
WESTINGHOUSE
CIRCUIT BREAKER
**GOOD USED SHAPE, ACCESSORY WARRANTY INCLUDED!**
--15 AMP // 600 V // 3 POLE--
W/ EL3015R
MODEL: MCP03150
STK: WTH-101
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Westinghouse |
| Model | MCP03150 |
| Condition | Used |
| Number of Gangs | 6 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 15 A |
| Voltage | 551-600 V |
| Current Rating | 15A |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial |







