SQUARE D CIRCUIT BREAKER FAL34020 20 AMP 480 VAC 3-POLE 3-PHASE

SQUARE D CIRCUIT BREAKER FAL34020 20 AMP 480 VAC 3-POLE 3-PHASE
$59.99 (USD)
Shipping: US $14.00 delivery in 2–4 days
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
CIRCUIT BREAKER
**GREAT SHAPE WITH ALL LUGS, WARRANTY INCLUDED!**
**REMOVED IN WORKING CONDITION, SEE PICTURES!**
--20 AMP // 480 VAC // 3 POLE--
MODEL: FAL34020
STK: MEC-544
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | FAL34020 |
| Condition | Used |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 20 A |
| Voltage | 480 V |
| Current Rating | 20 A |
| Number of Phases | 3 |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial |
| Country of Origin | United States |







