ABL SURSUM CIRCUIT BREAKER MA1.6U 480/277 VOLT 1.6 AMP VDE-0660 *WARRANTY*

ABL SURSUM CIRCUIT BREAKER MA1.6U 480/277 VOLT 1.6 AMP VDE-0660 *WARRANTY*
$39.99 (USD)
Shipping: US $10.00 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
ABL-SURSUM
CIRCUIT BREAKER
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--ADJUSTABLE TRIP 1-1.6 AMP // 480/277 VAC // 3-POLE
--
CAT# MA1.6U
STK#: BMI-54
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | ABL SURSUM |
| Model | MA1.6U |
| Condition | Used |
| Number of Throws | 1 |
| Maximum Amperage | 1.6 A |
| Number of Positions | 2 |
| Current Rating | 1-1.6 A |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Voltage | 480/277 V |
| Number of Poles | 3 |
| Application | Industrial |







