LOT OF 3 SIEMENS BQD CIRCUIT BREAKER BQD120 20 AMP SINGLE POLE 277 VAC

LOT OF 3 SIEMENS BQD CIRCUIT BREAKER BQD120 20 AMP SINGLE POLE 277 VAC
$27.50 (USD)
Shipping: US $14.00 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
SIEMENS
CIRCUIT BREAKER
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
--20 AMP // SINGLE-POLE // 277 VAC--
LOT OF 3
CAT# BQD120
STK # BSM-116
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Siemens |
| Condition | Used |
| Number of Gangs | 6 |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Control Style | Switch |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Amperage | 20 A |
| Voltage | 277 V |
| Current Rating | 20 A |
| Number of Poles | 1 |






