LOT OF 3 SQUARE D SINGLE POLE QOB CIRCUIT BREAKER M-1324 QOB12020 20 AMP 240 VAC

LOT OF 3 SQUARE D SINGLE POLE QOB CIRCUIT BREAKER M-1324 QOB12020 20 AMP 240 VAC
$17.50 (USD)
Shipping: US $7.50 FedEx Ground Economy®.
or
Call (260) 387-7910
Description
SQUARE D
CIRCUIT BREAKER
**REMOVED IN WORKING CONDITION, WARRANTY IS INCLUDED!!**
**CHECK PICTURES, BUY WITH CONFIDENCE!!**
**ONLY 1 PICTURED BUT COMES IN LOT OF 3**
--1-POLE // 20 AMP // 240 VAC--
CAT# QOB12020
STK#: BSD-547
WE ARE ONE OF THE NATIONS LARGEST ELECTRICAL SURPLUS PROVIDERS SPECIALIZING IN NEW, USED, RECONDITIONED INDUSTRIAL ELECTRICAL CONTACT US FOR ALL YOUR PARTS NEEDS
REMOVED FROM WORKING SERVICE BY OUR STAFF
INDUSTRIAL SURPLUS ONLINE WANTS TO BE YOUR #1 SURPLUS PROVIDER, PLEASE DONT HESITATE TO GIVE US A CALL IF THERE IS SOMETHING WE CAN DO TO HELP MAKE THAT HAPPEN
NEED YOUR ITEM FASTER ?? CONTACT US FOR EXPRESS AND OVERNIGHT SHIPPING OPTIONS
DRUMMOND INDUSTRIES
2603877910
LIKE WITH ALL OF OUR PRODUCTS
( UNLESS OTHERWISE NOTED )
THIS COMES WITH A 30 DAY MONEY BACK OR EXCHANGE WARRANTY, ALL ITEMS ARE TESTED AND CHECKED FOR FUNCTIONALITY BEFORE WE LIST THEM.
Specifications
| Manufacturer | Square D |
| Model | QOB12020, QOB120 |
| Condition | Used |
| Number of Throws | 1 |
| Operation Method | On/Off |
| Current Type | AC |
| Maximum Amperage | 20 A |
| Voltage | 201-250 V |
| Current Rating | 1-20 A |
| Application | Electrical Wiring |
| Country of Origin | United States |




